top of page

ВИХОВНА РОБОТА

Знай історію, плекай майбутнє

Учень 10 класу Камінський Максим взяв участь в обласному  конкурсі патріотичного календаря «Знай історію, плекай майбутнє». За умовами конкурсу календар мав містити відомості про найважливіші державні та релігійні свята, пам’ятні дати, ключові дати з життя закладу освіти, зображення заходів з національно-патріотичного виховання. Робота виконувалась під керівництвом учителя інформатики Зими Г.С. та випускника нашої школи, а зараз студента ДВНЗ "ДДПУ" Синючкова Артема. Бажаємо учасникам перемоги і чекаємо на результати конкурсу. 

фото календар.jpg

В Райгородоцькiй загальноосвiтнiй школi прошли заходи до дня Соборностi України.

 Була оформлена книжкова виставка " Соборнiсть. Україна. Минуле i сучаснiсть", проведені тематичні години.

виставка2.png

Роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні

Музыка
День Українського добровольця
в Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів
 

 

        

ТРАДИЦІЇ ГІДНОСТІ
 

 

        Всі ми маємо чимало спільного. Але й відрізняємося одне від одного багато чим: мовою, зростом, кольором шкіри, одягом, звичаями... Усі ми — люди, жителі однієї планети Земля. Усі ми різні. І цим одне одному цікаві!

         Кожен з нас не може уявити своє життя без спілкування. У повсякденному житті ми стикаємося з багатьма знайомими  та незнайомими людьми. Часто ходимо  в гості і приймаємо гостей самі.

         Учні 6-а класу на заході “Традиції гостинності у різних народів світу”  разом з практичним  психологом Міщенко О.А. та бібліотекарем школи

 Цивковською А.О. пригадали  традиції гостинності в деяких країнах. Виконуючи вправу “Гостинність”, написали асоціації. Після перегляду відеоролика зрозуміли, що дружити можна не лише з однолітками, але й людьми різного віку, які живуть на інших континентах, відрізняються від нас.

         В кінці заходу учні прийшли до висновку, що треба знати традиції різних народів і шанувати, навіть якщо вони часом здаються дивними і неважливими. Так ми зможемо бути ближче один до одного, проявляти толерантність і повагу.

День захисника України та День козацтва

 

В Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів з метою виховання в учнів школи поваги до героїзму, формування таких якостей як відвага та патріотизм, організовано проведення заходів до Дня захисника України.
Учні школи активно долучилися до загальношкільної акції «Напиши листа захиснику» в рамках проведення заходів та передали листи військовослужбовцям, яких привітали зі святом мужності та відваги.
Святковий тиждень насичений різноманітними заходами в школі. Були проведені спортивні змагання «Майбутній захисник» серед учнів старших класів. Учні 2-6 класів оформили виставку малюнків «14 жовтня – День захисника України», а в бібліотеці школи можна ознайомитися з виставкою літератури про історію козацького війська.

IMG_20181012_110740.jpg
IMG_20181010_080627_HDR.jpg

З метою виховання почуття патріотизму,національної свідомості та гордості за свою Батьківщину, для учнів 5 – 11 класів були проведені тематичні уроки з історії. Учні п’ятого класу познайомились з козаками – захисниками нашої батьківщини у XV – XVIII ст. на уроці «Запорізьке козацтво – гордість української нації» . Для учнів сьомого класу був проведений урок  з військової майстерності середньовіччя «Військо і військове мистецтво середньовічної України: княжа доба».  Учнів десятого класу чекало багато інформації про діячів Української революції на уроці « Військова еліта Української революції 1917 – 1921 рр.».  А майбутні випускники мали нагоду для дискусій,  щодо подвигу українців у Другій світовій війні, на уроці «За що боролась Українська повстанська армія».

Виховні заходи до Дня Перемоги

    

1. Тематичні виховні години «1939-1945. Ніколи знову».

2. Тематична виставка літератури «Ці грізні роки в нашій пам’яті завжди»

3. Створення вітальних листівок до Дня Перемоги для ветеранів селища Райгородок.

4. Привітання ветеранів листівками.

5. Тематична презентація «Україна у роки Другої світової війни 1939-1945 рр.»

6. Мітинг до Дня Примирення та Дня Перемоги біля братської могили.

7. Тематичні екскурсії до шкільного краєзнавчого музею.

8. Години пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», «Пам’ять про війну як застереження від її повторення».

Учні школи привітали ветеранів Другої світової війни. Це були й учасники бойових дій, і ті, хто працею наближали перемогу, і в'язні концтаборів, і діти війни. Дізналися про різні долі, але однакові бажання. Зрозуміли, що невелика вітальна листівка та щирі слова (а насправді - увага й повага) можуть зробити людину щасливою. Почули розповіді-спогади, вірші, побажання успіхів у навчанні, міцних родинних стосунків, гарної долі. І навіть сторічна бабуся Євдокія "розсипалася" в настановах та вітаннях. Це точно були два, недаремно прожитих дні.

26 квітня - день Чорнобильської трагедії

 

   31 рік тому, 26 квітня 1986 року сталася велика аварія на Чорнобильській атомній електростанції, пізніше увійшла в історію під назвою "Чорнобильська катастрофа"— найбільша техногенна аварія з усіх, що відбувалися на Землі. 26 квітня 2017 року в Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшли тематичні уроки, присвячені цій трагічній даті, в ході яких були показані документальні фільми про трагедію та її наслідки. Після чого були проведені бесіди на тему : «Чорнобиль: 31 рік потому», учні активно обговорювали причини трагедії і згадали про героїв, які рятують світ загиблих і тих, що вижили ліквідаторів які в перші дні, тижні, місяці боровся з розбурханим реактором і вів аварійно-відновлювальні роботи в 30-ти кілометровій зоні, невинних жертв тієї страшної ночі. Ця аварія запам'ятається світу як сама жахлива енергетична аварія за всю історію.

Заходи до Дня визволення в'язнів
 
 фашистських концтаборів

 

    Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів щороку відзначається 11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. У школі 10 та 11 квітня було проведено ряд заходів, пов’язаних з цим днем. На уроках історії , учні 7-9 класів, розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора. Також були проведені інформаційні хвилинки «Якщо на землі є пекло…» , бесіди «Фашистські табори смерті», виховні години «Уроки пам`яті людської». В рамках відзначення цієї пам’ятної дати, учні відвідали шкільний історико - народознавчий музей. Взяли участь в засіданні круглого столу, перегляді документальних відеороликів. Учні вшанували пам'ять загиблих у фашистських концтаборах в роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання, запалили свічку скорботи.

День рідної мови

 

    Кожна культурна людина обов’язково відзначає День рідної мови, адже мова – невід’ємна частина Батьківщини, голос народу, його душа.

     Міжнародний день рідної мови (21 лютого) пройшов у Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів  під гаслом «Говорю українською». У цей день на уроках мови учні 5-11 класів долучилися до Всеукраїнської акції «Диктант єдності», написавши текст «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Було також проведено класні години, години спілкування, круглі столи на тему «Коли забув ти рідну мову, ти обчухрав себе дотла», «Я знаю: мова мамина свята...».

     Класний керівник 6-б класу Вікторія Віталіївна Нікітіна та студентка Донбаського державного педагогічного університету Ганна Шевченко влаштували змагання шестикласникам, під час яких діти проявили свої мовні знання та вміння, креативні та творчі здібності, активність, організованість. Вчитель української мови Киркач Людмила Володимирівна в 9-х класах провела КВК «Як ми знаємо українську мову».

     Сподіваємося, що ми будемо говорити, писати, думати, творити українською щодня.

 

15 лютого  у нашій країні відзначають скорботний День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого 1989 року став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів. Цей день і є закінченням афганської війни для неіснуючої вже на сьогодні держави – СРСР. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Перестали йти похоронки з Кандагару і Гардесу, Джелелебаду і Кабулу.

В цей день у школі відбувся єдиний урок на тему: «Час і досі не загоїв рани».

Учні дізнались про героїв цієї страшної війни. Прочитали поезії воїнів-афганців, послухали розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан. Ці спогади пройшли крізь  юні серця дітей, і вони зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Вони  повинні пам’ятати тих, хто пережив це лихо, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав.

 В бібліотеці цього дня було проведено читацьку конференцію, виставку літератури, присвячену подвигам воїнів-інтернаціоналістів. Учні старших класів відвідали  могилу Юрія Кузнєцова – колишнього учня нашої школи, який трагічно загинув в Афганістані. На уроках фізичного виховання були проведені спортивні змагання на відповідну тематику. Засновник краєнавчого музею Лопатіна Г.В. для всіх бажаючих провела екскурсію, присвячену подвигу односельців-афганців.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
День безпечного Інтернету

В нашій школі були проведені заходи присвячені “Дню безпечного Інтернету”, який традиційно відзначається в перший вівторок лютого. Вчитель інформатики Зима Г.С. провела вікторину серед учнів 5-х та 6-х класів, під час якої діти показали свої знання та вміння в користуванні Інтернетом. Також учні 7-А класу розповіли молодшим школярам, які небезпеки можуть чатувати на дітей в мережі, навчили правильно поводити себе в складних ситуаціях. Такий урок-конференція протягом тижня буде проходити у всіх класах. Був проведений конкурс малюнків "Безпечний інтернет".

У школі пройшли заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

       Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

            В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній.

           Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 10 листопада того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

           Урочистий Акт Злуки розпочався 22 січня 1919р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян. В присутності іноземних дипломантів держсекретар Л. Цегельський передав голові Директорії В. Винниченкові Грамоту-ухвалу УНР. Було зачитано універсал, в якому проголошено про з'єднання Західно - Української Народної Республіки з Українською (Придніпрянською) Народною Республікою в одну суверенну Народну Республіку. Від нині злилися в одно Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.

            На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців    незагоєні рани.

           Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів: виховні години: «Україна – єдина Соборна держава»,  книжкова тематична виставка літератури  “Соборність. Україна. Минуле і сучасність.”, вікторина «Україна  - наша країна», акція "Живий ланцюг".

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Вікторина «Найрозумніший клас»

 

Вчителями  Гриньовою Д.Г. та Тесленко Я.В. була проведена  вікторина «Найрозумніший клас» серед учнів 4-х класів.

Мета заходу було розвивати інтерес до навчання, допитливість; допомогти дітям розкрити такі якості, як кмітливість, спостережливість, винахідливість; виховувати любов до читання.

Зміст відповідав віковим особливостям, були підібрані завдання середньої та вищої складності.

Учні самі оцінили свою діяльність під час проведення виховного заходу на всіх етапах. Оцінки були задовільні; Діти добре постарались при підготовці матеріалу для проведення виховного заходу; Виховна мета була досягнута,  захід краще закріпив знання учнів та закріпив взаємостосунки.

Виховний захід був проведений на належному рівні, з досягненням мети.

Олімпус

Учасники та призери всеукраїнського конкурсу "Олімпус"

"Бобер-2019"

Міжнародний конкурс з інформатики "Бобер"

bottom of page